اشتراک گذاری در :

چگونه بدلیجات دست ساز و زیورآلات خود را براق نگه داریم؟

شاید بارها اتفاق افتاده که هنگام خرید زیورآلات چگونگی براق ماندن و تغییر نکردن رنگشان فکرتان را مشغول کرده باشد باید گفت بدلیجات دست ساز و زیورآلات برای درخشان ماندن به مراقبت ویژه ای احتیاج دارندتا بتوانند سالها برایتان قابل استفاده باشند حتی زیورآلات طلا هم پس از مدتی کدر می شوند و درخشش خود را از دست می دهند این قاعده برای زیورالات خاص و جدیدی مثل زیورآلات حکاکی روی دانه برنج و زیورآلات گل و گیاه هم صدق می کند برای اینکه بتوانید طول عمر بدلیجات دست ساز و یا هر نوع از زیورآلات خود را بالا ببرید.

 

ما در گالری آقاخانوم سعی کرده ایم تا ۶ نکته مهم و ضروری نگهداری از آنها را به شما آموزش دهیم.

 

چگونه بدلیجات دست ساز و زیورآلات خود را براق نگه داریم؟

۱ – بهتر است هنگام خواب زیورآلات خود را نپوشید چون علاوه بر آنکه در خواب ممکن است بدلیجات دست ساز شما جایی گیر کنند و یا کج و خم شوند این امکان هم وجود دارد که لای موهایتان گیر کرده و به خودتان هم آسیب بزنند این توصیه را مخصوصا درباره کودکان کاملا جدی بگیرید.بهتر است قبل خواب آنها را جدا کرده و در جای مخصوص خودش قرار دهید.

 

چگونه بدلیجات دست ساز و زیورآلات خود را براق نگه داریم؟

۲ – تا جایی که امکان دارد سعی کنید از زیر آب گرفتن زیورآلات مصنوعی و بدلیجات دست ساز خود اجتناب کنید. اینکار باعث کدر شدن ،تغییر رنگ و یا از بین رفتن جلای بدلیجات شما خواهد شد.

 

 

چگونه بدلیجات دست ساز و زیورآلات خود را براق نگه داریم؟

۳ – بسیاری از بدلیجات مثل زیورآلات گل و گیاه و یا بدلیجات با حکاکی روی دانه برنج که داخل شیشه قراردارند به مراقبت بیشتری احتاج دارندبمنظور سالم ماندن و خط نیافتادن آنها از پارچه نرم برای تمیز کردن بدلیجات و زیورآلات استفاده کنید. اینکار باعث می شود تا علاوه بر خط و خش دار نشدنشان ، جلا و درخشندگی آن ها نیز حفظ شده و پس از هر بار تمیز کردن از بین نرود.

چگونه بدلیجات دست ساز و زیورآلات خود را براق نگه داریم؟۴ – عرق کردن بدن از دلایل اصلی حساسیت های پوستی نسبت به زیورآلات مصنوعی و بدلیجات است. هنگام تعرق واکنشهای شیمیایی بین لایه رویی پوست و فلز بکار رفته در زیورآلات مصنوعی انجام می گیرد که باعث ایجاد حساسیت های پوستی می شود. اما میزان این حساسیت ها می تواند بسته به جنس زیورآلات شما و حتی نوع عرق بدنتان متفاوت باشد چرا که مواد موجود در عرق افراد مختلف با یکدیگر فرق دارند و با توجه به میزان اسیدی بودن عرق هر شخص سرعت واکنش های شیمیایی هم افزایش پیدا می کند پس بهتر است هنگام تعرق، بدلیجات دست ساز  و زیورآلات مصنوعی خود را در مکان مناسبی قرار دهید.

چگونه بدلیجات دست ساز و زیورآلات خود را براق نگه داریم؟

۵ – توصیه می شود قبل از رفتن به استخر و محل های شنا، زیورآلات و بدلیجات خود را در مکانهای مناسبی قرار دهید و حدالامکان هنگام استحمام در خانه هم آنها را کنار بگذارید. چون علاوه بر گم شدنشان در استخر و یا آب های گرم بدلیل استفاده از کلر زیاد و مواد معدنی ممکن است جلا و کیفیت زیورآلات و بدلیجات دست ساز شما بشدت آسیب ببینند و کلر باعث ایجاد رسوب بر روی کریستال آنها شود. بنابرین بهتر است قبل از دوش گرفتن و خشک کردن کامل بدن، از زیورآلات استفاده نکنید.

 

 

چگونه بدلیجات دست ساز و زیورآلات خود را براق نگه داریم؟۶ – مواد شیمیایی از جمله اسپری های بدن، ادکلن ها، شوینده ها و مواد روغنی مثل کرم های پوست و بخارات حاصل از آشپزی می توانند تاثیری بسیار مخربی بر روی زیورآلات دست ساز و بدلیجات شما ایجاد کنند.به همین دلیل توصیه می شود هرگز زیورآلات و بدلیجات خود را در مجاورت با مواد شیمیایی قرار ندهید و پس از آشپزی و یا حضور در مکانهایی که ممکن است موجب ایجاد لکه های روغنی بر روی زیورآلات شود با توجه به جنس آن ها را تمیزشان کنید. همه فلزات مورد استفاده در زیورآلات و بدلیجات به مواد شیمیایی حساسیت بالایی دارند و اگر اصرار به استفاده از زیورآلات و بدلیجات دست ساز خود در چنین مکانهایی دارید باید ریسک افت کیفیت آنها را بپذیرید.

حکاکی بر روی دانه برنج - حکاکی دانه برنج - نقره - زیورآلات نقره - بدلیجات دست ساز - زیورآلات مصنوعی - فروشگاه اینترنتی - فروشگاه اینترنتی آقاخانوم - خرید اینترنتی - دستبند - گوشواره - پابند - گردنبد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موجود شد به من اطلاع بده ما هنگامی که محصول در سایت عرضه می شود، شما را مطلع خواهیم کرد. فقط آدرس ایمیل معتبر خود را در زیر وارد کنید.
ایمیل تعداد ما ایمیل شما را با هیچ کس دیگری به اشتراک نمی گذاریم.