اشتراک گذاری در :

نحوه ست کردن زیورآلات با انواع لباس | فروشگاه اینترنتی آقاخانوم

 

برای داشتن ظاهری جذاب باید یاد بگیریم که چه طور نکات جزئی و ریز را رعایت کنیم؛

ست کردن زیورآلات با انواع لباس اسپرت و مجلسی هرکدام قوانین مخصوص به خود را دارد که باعث زیباتر شدن استایل شما می شود.

زیرا همین نکات به ظاهر ساده اند که استایل ما را می توانند از خوب به بد یا برعکس تغییر دهند.

برای این که زیورآلات با لباسمان هماهنگی داشته باشد و جلوه زیبایی به شما ببخشند، پیشنهاد می کنم راهنمای ما را بخوانید.

 

ست کردن زیورآلات با انواع لباس

زیورآلات گل و گیاه ،زیورآلات مصنوعی ،زیورآلات دست ساز،بدلیجات دست ساز،زیورآلات ،بدلیجات،گردنبند،فروشگاه اینترنتی آقاخانوم،دستبند

زیورآلات به دسته های مختلف تقسیم می شوند طلا و جواهر، زیورآلات نقره ، زیورآلات گل و گیاه ، بدلیجات دست ساز وحتی حکاکی روی دانه برنج که می توانند یک ست لباس زنانه معمولی را به لباسی خاص و متفاوت تبدیل کنند یا زیباترین لباس را بسیار زشت جلوه دهند.

در این مقاله می خواهیم ۱۰ قانون برای درست ست کردن زیورآلات با لباس زنانه را یاد بگیریم.

 

۱-وقتی لباس رسمی می پوشید :

لباس رسمی مثل انواع پیراهنهای بلند ، چه ساده باشند و چه روی آنها کارهایی مثل سنگ دوزی یا سوزن دوزی انجام شده باشد، لباس رسمی بحساب می آیند.

برای انتخاب زیورآلات مناسب برای این نوع لباس می توانید بسراغ گزینه های زرق و برق دار مثل انواع مدل گردنبند هایی با سنگ های قیمتی یا دستبند طلا بروید.

اگر نمی توانید برای مدلهای اصل هزینه کنید، زیورآلات بدلی ( بدلیجات دست ساز ) زیادی هستند که دقیقا مانند مدلهای اصل می درخشند.

اما اگر صرفا بدنبال جواهرات قیمتی هستید قطعا طلا مناسبترین گزینه است اما باید هنگام خرید توجه داشته باشید که طلای تقلبی به شما نفروشند.

 

۲ – وقتی لباستان رسمی نباشد:

اگر قرار باشد به یک مهمانی جشن دوستانه بروید و با یک پیراهن زنانه نیمه رسمی درآن مهمانی شرکت کنید.

در همچین شرایطی برای انتخاب زیورآلات دست شما باز است. فقط باید استفاده از زیورآلات زرق و برق دار را کنار بگذارید، چون سنخیتی با مهمانی تولد یا لباسی که می خواهید بپوشید، نخواهد داشت.

 

۳ – هنگامی که لباس با رنگ خنثی می پوشید:

رنگهایی مثل سیاه و سفید رنگهای خنثی هستند. خنثی بودن رنگ به این معنی است که میتوان آنها را با رنگ های دیگر ست کرد. وقتی لباسی به رنگ خنثی می پوشید، هر رنگ زیورآلات که دلتان بخواهد را می توانید در کنار آن بکار ببرید.

 

۴- وقتیکه لباس رنگی می پوشید:

شاید اصطلاح ( چرخ رنگ ها ) برایتان آشنا باشد. چرخ رنگها از سه رنگ پایه یا اصلی (آبی ، قرمز و زرد) و رنگهای فرعی یا ثانویه می شود.

رنگهای فرعی شامل مواردی است که از ترکیب رنگهای اصلی بوجود آمده اند؛ مثل رنگ نارنجی که ترکیبی از رنگ قرمز و زرد است.

رنگهای اولیه و ثانویه که در چرخ رنگها کنار هم قرار دارند به عنوان رنگهای مکمل یا مشابه شناخته می شوند و در کنار هم خوب بنظر می رسند؛ البته بشرطی که از نظر تیره یا روشن بودن در یک سطح قرار داشته باشند.شما می توانید از همین قانون برای انتخاب رنگ زیورآلات متناسب با لباستان استفاده کنید.

 

۵ – رنگ های متضاد انتخاب کنید

اگر جوان هستید، در هنگام خرید زیورآلات برای لباستان سراغ رنگهایی بروید که در چرخ رنگها رو به روی رنگ لباستان باشند.

ممکن است این ترکیب کمی خارج از قاعده بنظر برسد؛ اما ترکیب بسیارجالبی ایجاد خواهد کرد. فقط حواستان به ترکیب قرمز و سبز باشد، به این دلیل که جذابیت چندانی ایجاد نمی کنند و افراد کمتری سراغشان می روند؛ با این حال در نهایت این شما هستید که انتخاب می کنید.

 

۶ – برای لباسهای شلوغ چه چیزی مناسبتر است

یکی از رایج ترین اشتباهات هنگام خرید زیورآلات، انتخاب مدلهای شلوغ برای لباسهای شلوغ است.

تصور کنید یک پیراهن زنانه زیبا پوشیده اید که چین دار یا گلدوزی شده است یا پارچه اش خال خالی یا با طرح گل ویا هر چیز دیگری است.

چه پارچه از نوع شلوغ باشد و چه روی آن کار شده باشد و چه طرح دار باشد، لباستان شلوغ محسوب می شود و هنگام انتخاب زیورآلات ترجیحا نباید سراغ مدلهای پر زرق و برق و شلوغ بروید.استفاده از زیورآلات طرح دار و شلوغ در صورتی مجاز است که لباستان ساده یا تک رنگ باشد.

 

۷- بکار بردن چند رنگ در یک استایل مجاز است؟

هر روز تجربه ای تازه دردنیای مد اتفاق می افتد که بعضی هایشان باقی می مانند و بعضی های دیگر از جانب مشتری پس زده می شوند.

یکی از قوانینی که از ابتدای صنعت مد وجود داشته ( قاعده سه رنگ) است به این معنی است که سعی کنید هرگز در استایلتان بیشتر از سه رنگ بکار نبرید؛ در غیر اینصورت بقول معروف ( شنبه، یکشنبه ) می شوید. به اینصورت که اگر هنگام خرید کیف و کفش و پیراهن سراغ دو رنگ رفته اید، برای ست کردن زیورآلات می توانید فقط سراغ یک رنگ دیگر بروید تا از قاعده سه رنگ تخطی نکرده باشید.

 

۸ –نوع زیوآلات را بشناسید

زیورآلات را می توان به روش های مختلفی دسته بندی کرد اما یکی از بهترین دسته بندی ها شامل موارد زیر می شود که به شما در انتخاب بهتر با توجه به موقعیتی که قصد دارید در آن شرکت کنید، کمک میکند.

زیورآلات با ارزش کلاسیک: این گروه شامل مدلهای گردنبند، پلاک و زنجیر البته از نوع خاص و متفاوت و همینطور انواع دستمال گردن های ابریشم ، ست های مروارید و زیورآلاتی مثل سنگهای قیمتی یا نیمه قیمتی می شود که در مجالس رسمی یا نیمه رسمی به کار می روند.

زیورآلات روزمره: زیورآلات روزمره ( بدلیجات دست ساززیورآلات راحتی هستند که در طول روز استفاده می کنیم. اغلب زرق و برق چندانی ندارند، رنگی هستند و از نظراقتصادی ضرورتی ندارد برایشان هزینه زیادی شود.

 

۹- به توصیه شنل گوش دهید.

کوکو شنل (Coco Chanel)، طراح فرانسوی، اعتقاد داشت هر زنی قبل از بیرون رفتن از خانه حتما باید جلوی آینه بایستد و نگاهی به جواهراتی که از آنها استفاده کرده بیندازد.سپس حداقل یکی از این زیورآلات  یا  بدلیجات دست ساز خود را کم یا حذف کند. شنل بخوبی می دانست شلوغ بودن ظاهر با استفاده از زیورآلات زیاد از شیک بودن استایل کم می کند. نگاه آخر به آینه کمک می کند تا با دقت بیشتر چیزهایی را که با ست لباستان نمی آید، از دایره انتخابتان خارج کنید.

 

۱۰- زیورآلات فقط شامل انگشتر و گردنبند نیست

شاید خیلی از ما ندانیم زیورآلات یا بدلیجات دست ساز صرفا شامل گوشواره، گردنبند، انگشتر و دستبند نمی شود؛ بلکه در دنیای مد و لباس مواردی مثل ساعت، دستمال گردن، عینک آفتابی، انواع گل سر و خلاصه هر چیزی که جنبه زینتی داشته باشد در دسته زیورآلات یا اکسسوری قرار می گیرد. با دانستن این نکته دایره زیورآلاتی که قادریم با لباس هایمان ست کنیم بزرگ تر می شود و انتخاب ما هم به مراتب آسانتر خواهد بود.

 

حکاکی بر روی دانه برنج - حکاکی دانه برنج - نقره - زیورآلات نقره - بدلیجات دست ساز - زیورآلات مصنوعی - فروشگاه اینترنتی - فروشگاه اینترنتی آقاخانوم - خرید اینترنتی - دستبند - گوشواره - پابند - گردنبد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موجود شد به من اطلاع بده ما هنگامی که محصول در سایت عرضه می شود، شما را مطلع خواهیم کرد. فقط آدرس ایمیل معتبر خود را در زیر وارد کنید.
ایمیل تعداد ما ایمیل شما را با هیچ کس دیگری به اشتراک نمی گذاریم.