اشتراک گذاری در :

راهنمای انتخاب گردنبند مناسب فرم بدن و صورت

آیا می دانستید هنگام انتخاب گردنبند باید به فرم صورت و یا قد و هیکل خود دقت کرد؟هر گردنبندی را نمی توان با هر لباسی ست کرد بخصوص اگر زیورآلات مصنوعی و یا بدلیجات دست ساز باشند! انتخاب گردنبند شیک و مناسب در ظاهر شما بسیار موثر است. اما چطور باید طول و مدل یک گردنبندخاص را سنجید؟  چه گرنبند ی را باید با لباس دکلته و چه گردن بند ی را باید با لباس یقه هفت پوشید؟

باید توجه داشته باشیدکه حتی فرم صورت شما هم در انتخاب گردنبند موثر است. انتخاب گردنبندی که هم متناسب با قد و فرم بدن شما باشد و هم به فرم صورت شما بیاید ممکن است کمی سخت باشد، مخصوصا اگر مبتدی باشید و هیچ سر رشته ای در استفاده از زیورآلات نداشته باشید نگران نباشید، گالری آقاخانوم در این مقاله به شما خواهد آموخت تا چگونه بلندی گردنبندتان را انتخاب کنید طوریکه متناسب با ظاهر شما باشد و خوب بنظر برسید.

 

راهنمای انتخاب طول گردنبند:

راهنمای انتخاب گردنبند مناسب

گردنبند آویز و زنجیر در سایزهای مختلفی در دسترس هستند، اما گردنبندهای مشابه در افراد مختلف ظاهر خوبی ندارند. بسیاری از عوامل کلیدی مثل قد، فرم صورت و حتی شکل بدن می تواند به نمایش بهتر یک گردنبند خاص کمک کند. گردنبندهای پلاک دار و ساده در اندازه های مختلفی از ۴۰ سانتی متر تا ۶۶ سانتی متر در بازار موجود هستند. اما بعنوان یک قاعده کلی، سعی کنید که همیشه طول زنجیرهای ساده تان کوتاهتر از گردنبندهای مار شکل ضخیم و یا پلاک دار باشد.

 

راهنمای انتخاب گردنبند مناسب فرم صورت :

راهنمای انتخاب گردنبند مناسب

 

دقیقا مثل لباس و سایر زیورآلات ، فرم چهره شما می تواند تعیین کننده سبک گردنبند برای شما باشد.

 

 

فرم صورت بیضی و دایره :

افراد با صورت گرد و یا بیضی باید سعی کنند از گردنبندهایی استفاده کنند که چهره شان را کشیده تر نشان دهد، به همین دلیل گردنبندهایی با طول بین ۵۰ تا ۶۰ سانتیمتر را برای شما توصیه می کنیم.این سایز به صورتتان قاب زیبایی می دهد و حالت حرف وی انگلیسی ایجاد شود که چشمها را به سمت پایین جلب می کند.

 

 فرم صورت مربع یا مستطیل:

گردنبند چوکر یا کوتاه به شما کمک خواهد کرد تا زاویه های واضح صورتتان کمتر دیده شود و بلندی گردن را برجسته می نماید.

 

 

فرم صورت قلبی:

اگر فرم صورت شما شبیه به قلب است، سعی کنید از گردنبند های کوتاه تر با سایز ۴۰ سانت تا ۵۰ سانتیمتر استفاده کنید این سایزگردنبند به شما کمک خواهد کرد تا زوایای تیز صورتتان را از معرض توجه خارج کنید.

 

 

سایز مناسب گردنبند برای افراد قد بلند و قد کوتاه :

راهنمای انتخاب گردنبند مناسب

 

برای افرادی که قدی کوتاه تر و یا بلندتر از میانگین دارند انتخاب گردنبند مناسب معمولا دشوارتر است. برای زنان با قد کوتاه تر گردنبندهای موجود در بازار زیادی بلند هستند و هم چنین زنان قد بلندتر حس می کنند گردنبندها کوتاهتر از آنها هستند. به تصویر زیر نگاهی بیندازید تا متوجه شوید که با توجه به قدتان کدام سبک گردنبند مناسبتر است .

  • قد کوتاه : اگر قدتان کوتاه تر از ۱۶۵ سانتی متر است، باید دنبال مدلی باشید که قدتان را ببیشتر نشان دهد، اما به این نکته هم توجه کنید که گردنبندتان نباید خیلی آویزان باشد. اگر بدنبال یک گردنبند کوتاه هستید، می توانید اندازه های بین ۴۰ تا ۴۵ سانت را امتحان کنید زیرا این سایزگردنبند برای قدتان مناسبتر است. اما اگر گردنبندهای بلندرا دوست دارید از اندازه های ۵۰ تا ۶۰ سانتیمتر را استفاده کنید. گردنبندهای خارج از این محدوده مناسب قد شما نیستند.
  •  قد بلند : با قد بلند معمولا هر نوع گردنبندی را می توانید بپوشید، اما گردنبندهای با طول زیاد بیشتر بکار شما خواهند آمد زیرا آن ها بلندی قد شما را برجسته خواهند کرد. اما وقتیکه به گردنبندهای کوتاه توجه می کنید، قبل از خرید اطمینان حاصل کنید که اندازه گردنبند شما با فرم صورت و چهره شما متناسب باشد.
  • قد متوسط: خوشبختانه افرادی که قدشان بین ۱۶۵ تا ۱۷۵ سانت است، می توانند از هر سبک گردنبند استفاده کنند. اما قبل از انتخاب باید به فرم صورت و بدن خود نیز توجه کنید.

 

راهنمای انتخاب گردنبند مناسب

از دیگر عواملی که در انتخاب بلندی گردنبند می تواند تاثیر گذار باشد، اندازه گردن و فرم بدن است. هم چنین برای خانمها دور سینه و همینطور سایز لباس می تواند نقش مهمی در انتخاب داشته باشد. زنان با سینه های بزرگ باید از سایزهای کوتاه تر استفاده کنند و از گردنبندهایی که طول آنها بلندتر از ۶۰ سانت است اجتناب کنند چون ظاهری مناسب نخواهند داشت.

 

اگر دارای سینه های کوچک هستید، گردنبندهای لایه لایه و بلند مناسبتر است. این قاعده برای اندازه گردن هم صدق می کند، اگر گردنتان ضخیم است، استفاده از چوکرها یا گردنبندهای کوتاه را فراموش کنید، زیرا باعث می شوند گردن شما کوتاهتر بنظر آید. اگر گردن نازک و بلند دارید، یک چوکر می تواند نسبت مناسبی بین چهره و خط گردن شما ایجاد کند.

 

 فرم بدن گلابی شکل :

اگر بالاتنه کوچک و پایین تنه بزرگتری دارید در دسته بندی افراد با فرم بدن گلابی شکل هستید بنابراین باید در جستجوی گردنبندهایی باشید که شانه هایتان را بزرگتر نشان دهد. گردنبند هایی که بین ۴۵ تا ۶۰ سانتیمتر هستند برای شما ایده آل ترند. چون روی سینه قرار می گیرند و توجه را به سمت بالاتنه شما جذب می کنند.

 

 فرم بدن ورزشکارانه :

کسانی که دارای فرم بدن ورزشکارانه هستند معمولا هر نوع گردنبندی را می توانند بدون مشکل استفاده کنند اگرچه گردنبندهای بلندتر فرم بدن ورزشکارانه را کشیده تر و زیباتر نشان می دهد.

 

 فرم بدن ساعت شنی:

مناسبترین گردنبند برای فرم بدن ساعت شنی، گردنبندی است که در قسمت دکلته قرار بگیرد زیرا باعث می شود تا برجستگی ها و منحنی های بدن شما را بهتر دیده شود.

 

فرم بدن مثلث معکوس :

افراد با شانه های وسیع تر و بالاتنه پرتر ، گردنبند های طولانی تر بپوشند تا ظریفترین قسمت بدن را برجسته کنند.

 

 

انتخاب گردنبند مناسب با یقه لباس:

اکنون که متوجه شدید چه گردنبندی برای فرم بدن شما مناسب است، وقت آن رسیده تا با یقه پیراهن تان هم ست کنید. در شکل زیر سعی کردیم انواع یقه را با گردنبند مناسب آن نمایش دهیم. به طور مثال گردنبند مناسب یقه هفت، آویز وی و گردنبند مناسب لباس دکلته، چوکر است.

گردنبند مناسب انواع یقه را می توانید در شکل زیر ببینید.

 

راهنمای انتخاب گردنبند مناسب حکاکی بر روی دانه برنج - حکاکی دانه برنج - نقره - زیورآلات نقره - بدلیجات دست ساز - زیورآلات مصنوعی - فروشگاه اینترنتی - فروشگاه اینترنتی آقاخانوم - خرید اینترنتی - دستبند - گوشواره - پابند - گردنبد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موجود شد به من اطلاع بده ما هنگامی که محصول در سایت عرضه می شود، شما را مطلع خواهیم کرد. فقط آدرس ایمیل معتبر خود را در زیر وارد کنید.
ایمیل تعداد ما ایمیل شما را با هیچ کس دیگری به اشتراک نمی گذاریم.